Legalni bukmacherzy


Witaj w serwisie bielany.edu.pl, na którym znajdziesz profesjonalne i obiektywne recenzję legalnych bukmacherów działających w Polsce. Znajdziesz u nas opinie o Totolotek, LV bet, forBET. Na stronie jasno pokazane są też wady STS, Milenium oraz zalety bukmachera Fortuna i eToto. Sprawdzamy też bonusy polskich bukmacherów. Dodatkowo codziennie wizyty na naszym portalu umożliwią Ci korzystanie z naszych darmowych typów bukmacherskich!

1 lipca 2017 roku weszła w życie nowa ustawa hazardowa. W jej wyniku popularni zagraniczni bukmacherzy (tacy jak bet365, Unibet, Sportingbet, czy Expekt) są teraz blokowani w Polsce, a gra u nich jest nielegalna. Nasz serwis prezentuje ofertę bukmacherów, którzy posiadają licencję, a więc zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych. U nas poznasz bardzo dokładnie nieblokowanych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce!


Czym jest ranking kursów?

Wysokość kursów to jedna z najważniejszych cech bukmachera. Wydaje się Wam, że nie ma różnicy pomiędzy kursem 2,20, a 2,31? Nic bardziej mylnego. Załóżmy, że gracie sto typów w miesiącu po takich kursach, każdy za 100 PLN. Do tego wszystkie trafiacie – taki dobry miesiąc. Grając po kursie 2,20 wygramy na czysto 12 000 PLN. Natomiast grając po kursach 2,31 wygramy 13 100 PLN. To aż 1100 PLN różnicy!

Co więcej odpowiedni dobór kursów u legalnych bukmacherów może zmienić Was z gracza przegrywającego w gracza wygrywającego. Nie trudno sobie wyobrazić miesiąc, w którym tracimy 100 PLN po podliczeniu 37 typów. Natomiast jeżeli każdy z nich byłby grany po wyższym kursie o 0,10, to miesiąc skończyłby się zyskiem w wysokości 31 PLN. To  tylko przykład, ale bardzo realny.

Jak porównywać kursy? W Internecie funkcjonuje wiele porównywark kursów, ale trudno z nich korzystać, bo musielibyśmy porównywać kurs każdego meczu, który chcemy zagrać. Czasochłonne, uciążliwe, a czasami nawet niemożliwe (obstawianie w biegu, trudności z przelewami pieniędzy). Jak temu zaradzić? Jako jedyni w Internecie przygotowaliśmy analizę marży bukmacherów! Z nami dowiesz się, który bukmacher ma najwyższe kursy! Oczywiście nie będzie on miał każdego kursu wyższego od konkurencji, ale średnio u niego grając zarobicie najwięcej.

Jak przygotowaliśmy nasz ranking? Analizie poddaliśmy kursy w najbardziej popularnych dyscyplinach sportowych. Pod uwagę wzięliśmy 10 spotkań piłkarskich, 3 mecze hokejowe, 3 mecze tenisowe, 2 mecze siatkówki, 2 spotkania koszykarskie, 1 konkurs skoków narciarskich, 1 wyścig formuły 1 oraz kursy na politykę. Zawsze oceniamy zarówno znane i popularne wydarzenia, jak i niszowe mecze.

Dodatkowo nasz ranking aktualizujemy 4 razy do roku! Dzięki temu macie pewność, że będzie on zawsze aktualny. Pewnie jesteście już ciekawi rezultatów analizy. Przedstawiamy je poniżej.

Pamiętaj: Zawsze maksymalizuj zyski grając po najwyższych kursach!

Ranking kursów

Nasz ranking bardzo łatwo odczytać. Czym wyższe miejsce zajmuje w nim bukmacher, tym wyższe kursy średnio oferuje. Oczywiście, jak wspomniano, dotyczy to średnich wartości. Jeżeli kursy u bukmachera A prezentują się następująco: 1,35 - 3,50 - 15,50, a u bukmachera B następująco: 1,28 - 3,40 - 15,70, to widać, że lepsze kursy ma bukmacher A. Jednak jeżeli akurat gralibyście na gości, to teoretycznie lepiej byłoby grać u bukmachera B.

Aktualny ranking kursów (III kwartał 2018 roku): 

 • STS - 2,975 pkt
 • LV Bet - 2,962 pkt
 • Fortuna - 2,949 pkt
 • forBET - 2,905 pkt  (nie uwzględnia gry bez podatku - dodatkowo 12% wyższych kursów)
 • Totolotek - 2,895 pkt  (nie uwzględnia gry bez podatku - dodatkowo 12% wyższych kursów)
 • Milenium - 2,892 pkt
 • eToto - 2,886 pkt

Z powyższego rankingu jasno wynika, że najlepiej grać u legalnego bukmachera STS. Niewielkie różnice powodują, że również LV bet, Fortuna, forBET i Totolotek są warci uwagi. 

Pamiętaj: w forBET i Totolotek kursy są tak naprawdę wyższe o 12% i to oni wygrali ranking!

Co jeszcze nam może powiedzieć ranking?

Tak jak pisaliśmy wyżej, samo miejsce w rankingu legalnych bukmacherów jeszcze nic nie daje. Dlatego specjalnie dla Was poddaliśmy kursy legalnych bukmacherów dodatkowej analizie. Poniżej dowiesz się u kogo najlepiej grać na pewniaków (małe kursy), a u kogo warto obstawiać niespodzianki (bardzo duże kursy).

Ranking kursów na pewniaków (TOP3):

 • 1. miejsce: LV bet!
 • 2. miejsce: etoto
 • 3. miejsce: forBET (nie uwzględnia gry bez podatku - dodatkowo 12% wyższych kursów)
 • 3. miejsce: Totolotek (nie uwzględnia gry bez podatku - dodatkowo 12% wyższych kursów)
 • 5. miejsce: STS
 • 6. miejsce: Fortuna
 • 6. miejsce: Milenium

Ranking kursów na niespodzianki (TOP3):

 • 1. miejsce: Milenium
 • 2. miejsce: Fortuna
 • 3. miejsce: LV bet
 • 4. miejsce: forBET (nie uwzględnia gry bez podatku - dodatkowo 12% wyższych kursów)
 • 4. miejsce: Totolotek (nie uwzględnia gry bez podatku - dodatkowo 12% wyższych kursów)
 • 6. miejsce: etoto
 • 7. miejsce: STS

Pamiętaj: Jeżeli lubisz grać na faworytów koniecznie wybierz bukmachera LV bet!

Podsumowanie

Podsumowując cały ranking najlepszym legalnym bukmacherem do gry wydaje się być LV bet (pod względem wysokości kursów). To jedyny bukmacher, który zajął aż trzy razy miejsce na podium, w tym zwyciężył w rankingu pewniaków, czyli dla wielu z Was najważniejszym. Poza tym polecamy grę w forBET, który we wszystkich rankingach był wysoko, a do tego można tam mieć kursy o 12% wyższe. To samo się tyczy bukmachera Totolotek, u którego możemy mieć 12% wyższe kursy, a więc solidny skok w rankingu.

W tym artykule dowiesz się co jeszcze powinno być ważne przy wyborze bukmachera!

Pamiętaj: Zawsze możesz zmienić bukmachera!