Legalni bukmacherzy


Witaj w serwisie bielany.edu.pl, na którym znajdziesz profesjonalne i obiektywne recenzję legalnych bukmacherów działających w Polsce. Znajdziesz u nas opinie o Totolotek, LV bet, forBET. Na stronie jasno pokazane są też wady STS, Milenium oraz zalety bukmachera Fortuna i eToto. Sprawdzamy też bonusy polskich bukmacherów. Dodatkowo codziennie wizyty na naszym portalu umożliwią Ci korzystanie z naszych darmowych typów bukmacherskich!

1 lipca 2017 roku weszła w życie nowa ustawa hazardowa. W jej wyniku popularni zagraniczni bukmacherzy (tacy jak bet365, Unibet, Sportingbet, czy Expekt) są teraz blokowani w Polsce, a gra u nich jest nielegalna. Nasz serwis prezentuje ofertę bukmacherów, którzy posiadają licencję, a więc zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych. U nas poznasz bardzo dokładnie nieblokowanych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce!


Jak wybrać legalnego bukmachera?

Jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany czy warto grać u polskiego, legalnego bukmachera, czy może u jakiejś zagranicznej firmy, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat. Znajdziesz go klikając tutaj. Po jego przeczytaniu jedyne nad czym możesz się jeszcze zastanawiać to to, którego z polskich bukmacherów wybrać. Różni ich kilka cech, nad którymi warto się teraz zastanowić.

Przy wyborze bukmachera do gry ważnych jest kilka cech. Cechy te, na pierwszy rzut oka, mogą wydawać się nieistotne, ale zdecydowanie takimi nie są. Różnice pomiędzy polskimi bukmacherami często są minimalne, ale dla kogoś, kto w ciągu miesiąca gra kilkadziesiąt zakładów, ta minimalna różnica może się równać pokaźnej sumie pieniędzy.

Na jakie cechy warto zwracać uwagę przy wyborze bukmachera? Najważniejsze wymieniamy i omawiamy poniżej. Są to:

  • Szerokość i jakość oferty.
  • Bonusy i promocje.
  • Programy lojalnościowe.
  • Depozyty i wypłaty.
  • Formalności.
  • Obsługa klienta.
  • Strona internetowa.
  • Aplikacja mobilna.
  • Punkty stacjonarne.

Pamiętaj: Jak w każdej branży - są lepsi i gorsi bukmacherzy!

Szerokość i jakość oferty

Zdecydowanie najważniejszy punkt wyboru odpowiedniego bukmachera. Możesz być najlepszym typerem, ale nie mieć czego zagrać. Możesz być średnim typerem, ale notować straty tylko dlatego, że Twój bukmacher ma niskie kursy. Wreszcie możesz oglądać mecz na żywo, zauważyć skłonność sędziego do żółtych kartek, ale… nie móc tego postawić u Twojego bukmachera. Dlatego tak ważna jest szeroka i dobra oferta. Co się na nią składa?

Po pierwsze wybór gier. Czym więcej sportów (i innych wydarzeń, jak na przykład seriale, polityka, czy finanse) bukmacher oferuje, tym lepiej dla nas. Dzięki temu zawsze będziemy mogli postawić to co chcemy. Kolejną zaletą będzie to, że czym bardziej niszowe wydarzenie, tym trudniej jest bukmacherowi odpowiednio oszacować kursy, a to zwiększa nasze szanse na wygraną!

Sama obecność naszego sportu w ofercie to tylko pierwszy krok wyboru bukmachera. Odpowiednie wydarzenie powinno być oferowane z sensowną ilością zakładów pobocznych. Kiedyś to była domena zagranicznych bukmacherów, ale teraz legalni, polscy bukmacherzy nie mają problemów z tym, by oferować na przykład 150 zakładów na mecz piłki nożnej. A nie od dzisiaj wiadomo, że czym bardziej wyszukany zakład tym trudniej na niego oszacować poprawny kurs.

Znaleźliście bukmachera, który oferuje Wasze ulubiony wydarzenia z zakładami pobocznymi i chcecie u niego grać? Chwileczkę – trzeba jeszcze sprawdzić wysokość kursów. Różnica 0,10 (między 2,50, a 2,40) może Wam się wydawać nieistotna, ale zapewniamy Was, że taką nie jest. Grając 100 zakładów, po 100 zł każdy, możemy wygrać 25 000 PLN lub 24 000 PLN. Widać różnicę? Kursy niestety porównać jest trudno, a często jeden bukmacher ma wyższy kurs na gospodarzy, a drugi na gości. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking kursów! Dzięki temu będziecie wiedzieć, który z polskich, legalnych bukmacherów oferuje najwyższe kursy. Ranking znajdziecie tutaj!

Wreszcie analizując ofertę trzeba porównać także ofertę zakładów na żywo. W dzisiejszych czasach już każdy legalny polski bukmacher oferuję możliwość obstawiania LIVE. Możliwości te jednak się różnią i zdecydowanie lepiej wybrać takiego bukmachera, u którego oferowanych jest więcej spotkań LIVE z większą ilością zakładów pobocznych.

Pamiętaj: Drobne różnice w ofercie mogą skutkować dużo niższymi zyskami typera!

Bonusy i promocje

Ta sekcja to idealny dowód na to, że wolny rynek jest potrzebny. Kiedyś polscy bukmacherzy nawet nie myśleli o oferowaniu bonusów. Obecnie? Szczerze trzeba przyznać, że oferują bonusy lepsze niż bukmacherzy internetowi zza granicy. Bonusy i promocje u bukmacherów różnią się. Uwagę zwrócić trzeba głównie na dwie rzeczy: wysokość bonusu oraz zasady zdobycia bonusu.

Najważniejsza dla nas jest wysokość bonusu. Każdy chyba woli odebrać darmowe 500 PLN, niż darmowe 50 PLN. Tutaj nie trzeba specjalnej argumentacji. Drugą sprawą są warunki zdobycia bonusu. Jeżeli aby zdobyć powyższe 500 PLN musimy wpłacić 50 000 PLN, to bonus ten nie jest już taki atrakcyjny prawda? To samo dotyczy obrotu bonusem. Obrót trzykrotny jest lepszy, niż obrót pięciokrotny. Bukmacherzy opisują warunki swoich promocji w skomplikowany sposób, ale specjalnie dla Was omówiliśmy ich wady i zalety w odpowiednich działach.

Poza tym trzeba zwrócić uwagę czy bukmacher, którego chcemy wybrać, oferuje tylko bonus powitalny, czy też jakieś promocje dla stałych klientów. Dzisiaj każdy polski, legalny bukmacher oferuje już promocję powitalną. Jedni lepszą, inni gorszą, ale zawsze coś jest w ofercie. Dlatego analiza oferty bonusowej musi dotyczyć także promocji przygotowanych dla stałych klientów, a tych na rynku jest bardzo dużo.

Wreszcie, interesującym typem promocji są programy lojalnościowe, o których w kolejnym podpunkcie. 

Pamiętaj: Bonusy to nie tylko bonusy powitalne, ale także promocje okresowe!

Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe to – można powiedzieć – nowość na rynku zakładów bukmacherskich w Internecie. Pod tym względem polscy bukmacherzy są dużo lepsi, niż zagraniczna konkurencja. W zasadzie tylko jeden bukmacher internetowy oferuje program lojalnościowy (pominiemy jego nazwę, bo nie obsługuje już Polaków), a wśród polskich bukmacherów wskaźnik ten jest dużo większy.

O co chodzi? Niczym się to nie różni na przykład od punktów Payback. Bukmacherzy nagradzają nas za stałą grę i w zamian oferują punkty, które następnie może my wymienić na różnego typu nagrody, gotówkę, rabaty lub freebety. Oczywiście jak w każdej promocji trzeba umiejętnie sobie przeliczyć zasady programu. Nie trzeba dodawać, że jeżeli bukmacher oferuje nam 1 PLN za każde postawione 5000 PLN, to tak naprawdę nie oferuje… nic!

Specjalnie dla Was opisaliśmy programy lojalnościowe istniejące na naszym runku. Znajdziecie je bezpośrednio w sekcjach bukmacherów.

Pamiętaj: Programy lojalnościowe bardzo uatrakcyjniają grę u bukmachera!

Depozyty i wypłaty

Dostęp do pieniędzy jest niezwykle ważnym elementem zarabiania na zakładach bukmacherskich. Tak jak po wejściu w życie nowej ustawy hazardowej bezpieczeństwo przestało mieć znaczenie (wszyscy bukmacherzy, którzy zdobywają licencję w Polsce są automatycznie uczciwi, wypłacalni i bezpieczni), tak szybkość transakcji pieniężnych jest ciągle bardzo ważna.

Po pierwsze liczy się szybkość i jakość depozytów. Szanujący się bukmacher powinien umożliwiać depozytu nie tylko przelewem bankowym, ale także nowocześniejszymi formami płatności, jak na przykład przelewy24, Skrill, Blik, czy EccoPayz.

Depozyty zwykle realizowane są ekspresowo. Gorzej jest z wypłatami. Poważny typer nie powinien martwić się jakąś blokadą środków na rachunku bukmachera. Wypłaty powinny być realizowane jak najszybciej oraz z wykorzystaniem pełnego wachlarza metod wypłat.

Inną sprawą są kwoty transakcji i ich koszty. W dobie konkurencji wypłaty i depozytu nie powinny być obarczone żadnymi limitami, a ich koszt powinien być darmowy. W naszych rankingach możecie sprawdzić czy tak rzeczywiście jest oraz u kogo jest najlepiej.

Pamiętaj: Sprawne wypłaty to  gwarancja stałego dostępu do gotówki!

Formalności

Formalności to niestety największy minus gry u legalnych, polskich bukmacherów. Ustawa hazardowa zawiera szereg reguł, do których muszą się dostosować wszyscy bukmacherzy chcący oferować zakłady bukmacherskie w Polsce. Ta sytuacja może zniechęcać wielu z Was do otwierania kont u polskich bukmacherów, ale zapewniamy Was, że formalności te są i tak bezpieczniejsze, niż na przykład weryfikacja mailowa u zagranicznych bukmacherów. No bo tak naprawdę nie wiecie do kogo tam wysyłacie swój skan dowodu.

Formalności trudno porównywać, bo większość z nich reguluje sama ustawa hazardowa, ale jednak są pewne różnice. Głównie w formularzu rejestracyjnym, procesie weryfikacji konta, czasie weryfikacji konta oraz innych niuansach. Wszystko to dla Was opisaliśmy w recenzjach poszczególnych bukmacherów.

Pamiętaj: Rejestracja u polskich bukmacherów tylko z pozoru jest skomplikowana!

Obsługa klienta

Kontakt z bukmacherem jest bardzo ważną sprawą dla każdego typera. Najlepiej oczywiście jeżeli ogranicza się on do niezbędnego minimum, ale jeżeli już występuje konieczność załatwienia jakiejś sprawy z pracownikami bukmachera ważne jest, by kontakt ten był szybki, sprawny i efektywny.

Obecnie nie musimy się martwić językiem, w którym będziemy się kontaktować z naszym bukmacherem. Wszyscy legalni bukmacherzy. posiadający licencje w Polsce. muszą obsługiwać klientów po polsku. Brak bariery językowej to duży plus w odróżnieniu od zagranicznych bukmacherów (chociaż uczciwie trzeba przyznać, że i oni zatrudniają już Polaków).

Obecnie najważniejszą cechą dobrej obsługi klienta u bukmacherów jest jej szybkość. Składają się na nią godziny pracy oraz sam czas załatwiania spraw. Najważniejsze jest by bukmacher oferował pomoc całodobowo. Jeżeli jest to niemożliwe, to oczywiście celujemy w najbardziej zbliżoną sytuację. Warto również sprawdzić godziny pracy w weekendy, które są przecież dla typerów najważniejsze. Ważna jest również szybkość załatwienia problemu. Nie musimy chyba dodawać, że problemy powinny być załatwiane ekspresowo.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest sposób kontaktu z bukmacherem. Czym więcej możliwości kontaktu tym lepiej dla nas. Dzięki temu będziemy mogli wybrać tą, która jest dla nas najbardziej dogodna. Niektórzy wolą porozmawiać na czacie, inni napisać maila, a jeszcze inni zadzwonić. Wybór jest dobry.

Trzecią istotną kwestią jest profesjonalizm suportu bukmacherów. Szybkość reagowania na nasz kontakt już omawialiśmy, ale ważny jest także sposób reakcji. Czy nasz problem został rozwiązany za pierwszym razem? Czy jesteśmy usatysfakcjonowani ze sposobu rozwiązania problemu? Nasi eksperci przetestowali polskich bukmacherów pod tym względem.

Pamiętaj: Profesjonalny support to najlepsza wizytówka dobrego bukmachera!

Strona internetowa

Przejdźmy teraz do cech, które nie są najważniejsze przy wyborze bukmachera, ale ciągle mają one pewien wpływ na ten wybór. Pierwszą z takich cech jest jakość strony internetowej bukmachera. Nie wszyscy z Was są pewnie estetami, ale kto by nie wolał obstawiać na stronie przygotowanej przez profesjonalnego grafika?

Dobrze przygotowana strona internetowa oznacza przyjemny wygląd oraz sprawne działania. Wyglądu opisywać nie trzeba, a co się kryje pod sprawnym działaniem? Po pierwsze wszystkie podstrony powinny się ładować bez przeszkód. Po drugie powinny one być logicznie ułożone, a znalezienie interesującej nas informacji powinno trwać kilka sekund. Po trzecie zakłady live muszą być stabilne, a samo obstawianie zakładów (czy to live, czy normalnie) powinno odbywać się bez przeszkód.

Pamiętaj: Dobrze przygotowana strona internetowa usprawnia typowanie!

Aplikacja mobilna

Nastały takie czasy, że w telefonie komórkowym mamy urządzenia warte miliony 30 lat temu. Dlatego też powoli koniecznością staje się oferowanie przez bukmacherów aplikacji mobilnych na smartfony i tablety.  

Jaka jest idealna aplikacja mobilna? Oczywiście taka, która zużywa mało pamięci ram, pozwala sprawnie oddać typy, oferuje sporo udogodnień, może jakieś powiadomienia. Tutaj wszystko zależy od Waszych potrzeb.

A co gdy bukmacher nie oferuje aplikacji mobilnej? Jeżeli ma stronę dostosowaną do przeglądania i obstawiania przez telefon to pół biedy. Jeżeli jednak strona na telefonie wygląda źle, nie da się oddać typu lub występują inne problemy, to trzeba pomyśleć nad zmianą bukmachera.

Pamiętaj: Aplikacja mobilna to konieczność w dzisiejszych czasach!

Punkty stacjonarne

To może się Wam wydać dziwne, ale trzeba też porównać ofertę punktów stacjonarnych bukmacherów. Dla grających w Internecie ten punkt nie powinien mieć oczywiście żadnego znaczenia, ale niektórzy z Was mają sentyment do starych czasów i czasem lubią zagrać osobiście. Wtedy lepiej by do punktu bukmachera było 500 metrów, a nie 50 kilometrów.

Dobrze jest też by bukmacher pozwalał nam tworzyć kupony w Internecie, które można zagrać na żywo, podając jedynie ich numer. Dzięki temu teoretycznie gramy w Internecie, ale doświadczamy całej otoczki punktów bukmacherskich.

Pamiętaj: Możesz przygotować kupon online i postawić go osobiście u polskich bukmacherów!

Podsumowując

Na naszej stronie staramy się być obiektywni i rzetelni. Powyżej opisaliśmy najważniejsze cechy bukmacherów, na które powinno się zwracać uwagę przy wyborze swojego miejsca do gry. To Wy jednak musicie zdecydować, co jest dla Was najważniejsze. Jeżeli gracie tylko Ekstraklasę, to szeroka oferta nie ma dla Was znaczenia. Jeżeli nie macie dobrego telefonu, to aplikacja mobilna Was nie interesuje. I tak dalej.

My ze swojej strony przygotowaliśmy dla Was powyższe uzasadnienie oraz przetestowaliśmy polskich, legalnych bukmacherów. Nasza ocenę powyższych cech znajdziecie w recenzjach poszczególnych bukmacherów, a łączną ocenę w naszym rankingu. Pamiętajcie jednak, że to Wy decydujecie, która cecha jest dla Was priorytetem. Przez to lider naszego rankingu wcale nie musi być dla Was najlepszym bukmacherem!

Pamiętaj: Ostatecznie to Ty dokonujesz wyboru, my go tylko ułatwiamy!