Legalni bukmacherzy


Witaj w serwisie bielany.edu.pl, na którym znajdziesz profesjonalne i obiektywne recenzję legalnych bukmacherów działających w Polsce. Znajdziesz u nas opinie o Totolotek, LV bet, forBET. Na stronie jasno pokazane są też wady STS, Milenium oraz zalety bukmachera Fortuna i eToto. Sprawdzamy też bonusy polskich bukmacherów. Dodatkowo codziennie wizyty na naszym portalu umożliwią Ci korzystanie z naszych darmowych typów bukmacherskich!

1 lipca 2017 roku weszła w życie nowa ustawa hazardowa. W jej wyniku popularni zagraniczni bukmacherzy (tacy jak bet365, Unibet, Sportingbet, czy Expekt) są teraz blokowani w Polsce, a gra u nich jest nielegalna. Nasz serwis prezentuje ofertę bukmacherów, którzy posiadają licencję, a więc zezwolenie Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych. U nas poznasz bardzo dokładnie nieblokowanych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce!


Dlaczego grać u polskich bukmacherów?

Czasy się zmieniają. Na początku bukmacherzy naziemni, polscy byli dużo lepiej przygotowani do obsługi Polaków. Lepiej sobie radzili, byli bezpieczniejsi, pracowali tam Polacy i w ogóle gra tam to była sama przyjemność. Rzadko kto grał wtedy w Internecie, a zdecydowanie bardziej się opłacało po prostu wyjść do lokalu i postawić swoje zakłady.

Następnie zagraniczne firmy, bukmacherzy online, dostosowali się do oczekiwań klientów. Poprawiono bezpieczeństwo, jakość zakładów, szybkość gry i tak dalej. Poprawiono w zasadzie wszystko. Nastał moment, że wstyd było grać u bukmacherów naziemnych i zostało to tylko dla starych dziadków grających tam za 2 złote. Wręcz ciężko było znaleźć zaletę grania u bukmachera naziemnego.

Teraz czasy zmieniły się po raz kolejny. Polskie firmy bukmacherskie niczym już nie odstają od zagranicznej konkurencji, a wręcz same zdobywają zagraniczne rynki. Dzisiaj, dla odmiany, trudno jest podać zaletę gry… u zagranicznego bukmachera. Nie wierzycie? Czytajcie dalej. Ponadto od 1 lipca 2017 roku w Polsce obowiązuje inne prawo i gra u zagranicznych bukmacherów bez licencji nie jest już legalna.

Zastanówmy się teraz jakie były zalety gry u zagranicznych bukmacherów i czy one dalej istnieją, a następnie sprawdźmy jakie są zalety gry u polskich bukmacherów. U popularnych ziemniaków.

Pamiętaj: Czasy się zmieniają. Polscy bukmacherzy nie odstają już od światowej czołówki!

Zalety gry w u bukmacherów internetowych – czy faktycznie istnieją?

Na podanej wyżej stronie możemy znaleźć następujące zalety grania u zagranicznych bukmacherów. Zastanówmy się czy są one ciągle aktualne. 
 1. Brak podatku
 2. Szeroka i aktualna oferta
 3. Szybkość gry
 4. Oferta gry na żywo - LIVE
 5. Wyższe kursy
 6. Możliwość wyboru
 7. Bonusy i promocje

Brak podatku

Brak podatku niestety ciągle jest aktualny. Polskie prawo nakłada na zakłady bukmacherskie podatek w wysokości 12% i każdy bukmacher, który chce legalnie oferować zakłady Polakom, musi taki podatek odprowadzać. Dotyczy to zarówno polskich bukmacherów, które ten podatek odprowadzają, jak i zagranicznych, które powinny go odprowadzać. Podatek ten odprowadzany jest od całkowitej stawki kuponu, a więc pomniejsza nasze zdolności inwestycyjne.

Czy to jednak jest na pewno wada? To tak jakbyśmy argumentowali nielegalną jazdę autobusem, albo wynoszenie czegoś z supermarketu bez płacenia tylko dlatego, że nie ma tam kamer. Państwo ma prawo oczekiwać podatku od tak rozbudowanej branży i to robi. 

Inną zaletą podatku może być polepszenie się sponsoringu w polskim sporcie. Blokada zagranicznych bukmacherów, a więc migracja sporej ilości graczy do polskich firm oznaczać będzie zwiększone nakłady inwestycyjne na polski sport. A czy kibice mogą chcieć czegoś więcej?

Inna sprawa, że legalni bukmacherzy potrafią rekompensować nam ten problem. U większości z nich znajdziemy promocje powiększające AKO o 12%, a to nie znaczy nic innego niż… brak podatku! U niektórych bukmacherów jest to uzależnione od pewnych warunków (na przykład powiększone AKO w dany dzień, albo przez aplikację mobilną), u innych powiększane są wszystkie kursy. Można więc przyjąć, że nie istnieje problem podatku!

Pamiętaj: Polscy bukmacherzy biorą obciążenie podatkowe na siebie!

Szeroka i aktualna oferta

Kiedyś to była oczywiście prawda. Bukmacherzy naziemni oferowali mało sportów, a na każdy z nich mało zakładów. Do tego pojawiały się ograniczenia. Na przykład obstawiając polską ligę musieliśmy zagrać… trzy zdarzenia. Tak to było głupie i uciążliwe, ale już tak nie jest!

Obecnie oferta u bukmacherów naziemnych często jest lepsza niż u tych z Internetu. Znajdziemy tutaj więcej sportów (na przykład MMA, Finanse, e-sport, czy badminton), więcej zdarzeń pobocznych (ponad 120 zakładów na mecz polskiej Ekstraklasy), więcej zabawnych wydarzeń (kursy na seriale, politykę, czy dzieci Roberta Lewandowskiego). Ostatnio u polskich bukmacherów zagramy nawet sporty wirtualne, wyścigi psów oraz wyścigi konne!

Zdecydowanie należy podsumować, że obecnie polscy bukmacherzy są przygotowani pod względem oferty na równi z rynkową czołówką z zagranicy!

Pamiętaj: Polscy bukmacherzy mają szerszą ofertę niż zagraniczna konkurencja!

Szybkość gry


Ta zalety gry u zagranicznych bukmacherów przestałą już istnieć. Wszyscy polscy bukmacherzy posiadający legalną licencję oferują już możliwość gry przez Internet. Ponadto nie jest konieczna ani jedna wizyta w punkcie naziemnym – swój wiek możemy zweryfikować – tak jak za granicą – przez maila. Prawda, że fajnie?

Czyli tutaj mamy wybór – możemy wybrać się na nogach do lokalu, porozmawiać z innymi i postawić kupon, który mamy w ręce, a możemy po prostu siąść do laptopa i obstawić swoje zakłady w kilka minut.

Pamiętaj: Grać u legalnych bukmacherów możesz bez wychodzenia z domu!

Oferta gry na żywo - LIVE


Tak jak w powyższym punkcie, tak i tutaj. Polscy bukmacherzy mają już w swojej ofercie zakłady na żywo. I to nie byle jaki live, a live naprawdę na poziomie. Live oferujący dużo zdarzeń, dużo zakładów pobocznych, wysokie kursy, no i bardzo dobre rozwiązania techniczne.

Porównajmy na przykład zakłady na żywo w - polecanym przez nas – Totolotku z zakładami na żywo w – polecanym przez powyższy portal – LS bet. Średnio w Totolotku jest 14% więcej dostępnych spotkań, a na każde z nich o 5 zakładów pobocznych więcej. No i sam system jest bardziej przyjazny dla oka. Aż chce się coś obstawić.

Pamiętaj: Polscy bukmacherzy oferują bardzo profesjonalne zakłady na żywo!

Wyższe kursy


Czy bukmacherzy internetowi naprawdę mają wyższe kursy niż polscy, legalni bukmacherzy? Nie ma lepszego sposobu niż sprawdzić to na przykładach. I tak na przykład: druga kolejka polskiej Ekstraklasy, mecz Wisła Płock – Lech Poznań. Poniżej kursy:
 • Totolotek: 3,60 - 3,30 - 2,10
 • LV Bet: 3,50 - 3,40 - 2,04
 • forBET: 3,70 - 3,40 - 2,00
 • LS Bet: 3,60 - 3,30 - 2,00
 • Betclic: 3,60 - 3,30 - 1,95
 • Bet365 (niedawny lider rynkowy): 3,75 - 3,40 - 2,00
Łatwo zauważyć, że na żadną opcję (wygrana gospodarzy, remis lub wygrana gości)  nie wygrywa bukmacher internetowy. Ich kursy są niższe lub w najlepszym wypadku takie same. Dotyczy to wszystkich sportów oraz zdarzeń pobocznych. Łatwo zauważyć, że argument o wyższych kursach w Internecie jest błędny.

A u który legalny, polski bukmacher ma najwyższe kursy? Tego dowiecie się z naszego rankingu kursów!

Pamiętaj: Polscy bukmacherzy oferują bardzo wysokie kursy!

Możliwość wyboru

To już również nieaktualne. Obecnie jest spora liczba legalnych, polskich bukmacherów z licencją. Dzięki temu każdy z Was może wybierać wedle potrzeb, a aktualny ranking z uwzględnieniem najważniejszych cech bukmacherów zawsze znajdziecie pod tym linkiem!

Pamiętaj: Możesz dowolnie wybierać pomiędzy kilkoma legalnymi bukmacherami!

Bonusy i promocje

Wreszcie najważniejsza zaleta bukmacherów internetowych. A w zasadzie wypadałoby napisać najważniejsza, nieaktualna zaleta bukmacherów internetowych. Dlaczego nieaktualna? Bo wszyscy polscy, legalni bukmacherzy z licencją mogą już oferować bonusy i je oferują. Tak jak kiedyś faktycznie podwojenie pierwszego depozytu było możliwe tylko w Internecie, tak teraz już nie.

Ale to nie koniec. Polscy bukmacherzy oferują dużo wyższe bonusy i promocje startowe.

To jeszcze nie koniec! U polskich bukmacherów znajdziecie też zdecydowanie więcej promocji stałych, nie tylko dla nowych graczy. Dzięki temu Wasza gra będzie dużo bardziej profitowa w długim okresie czasu. No i programy lojalnościowe – ma je w zasadzie każdy polski bukmacher, a ile zagranicznych? No właśnie!

Pamiętaj: Polscy bukmacherzy oferują bardzo dużo codziennych promocji dla wszystkich!

Podsumowanie i zalety gry w Polsce

Analizując powyższe punkty łatwo zauważyć, że zalet gry u zagranicznych bukmacherów już w zasadzie nie ma. W najlepszym przypadku polscy, legalni bukmacherzy oferują to samo. Częściej jednak przygotowali ofertę bardziej dostosowaną do polskiego klienta. Szerszą, lepszą, tańszą lub lepiej dostosowaną w inny sposób.

A skoro nie ma żadnych zalet gry u zagranicznych bukmacherów, to może są wady? Oczywiście, że są – przedstawimy je jednak jako zalety gry u polskich, legalnych bukmacherów. Wśród najważniejszych warto wymienić:

 1. Bezpieczna gra.
 2. Legalna gra.
 3. Wspieranie polskiego sportu.

Po pierwsze gra w Polsce jest bezpieczna. Grając u zagranicznych bukmacherów nigdy nie mamy 100% pewności, że wszystko będzie dobrze. Zarówno wysyłając nasz skan dowodu w celach weryfikacji do niezidentyfikowanych osób, jak i po prostu wypłacając pieniądze będziemy czuć pewien dreszczyk niepewności. Grając u polskich bukmacherów tego problemu nie ma. Cechuje ich najwyższy (bo regulowany prawem) poziom bezpieczeństwa.

Drugą  sprawą jest prawo. Skoro nie widać różnicy to po co grać nielegalnie? Gdyby bilety autobusowe rozdawali na skrzyżowaniach, to każdy by je kasował. Tutaj jest tak samo. Nie ma sensu ryzykować wizyty policji, albo służby celnej skoro możemy obstawiać te same zakłady, z takim samym nakładem sił, z lepszymi bonusami, legalnie.

Wreszcie grając legalnie wspieramy polskie firmy, polski budżet oraz polski sport. Firmy posiadające licencje płacą podatki naszemu państwu, a te wyda je chociażby na 500+ (może średni program, ale lepiej wspierać polskie dzieci, niż te z Gibraltaru). Firmy bukmacherskie więcej zarobią i dzięki temu będą mogły lepiej sponsorować polski sport. 

Pamiętaj: Skoro nie widać różnicy, to po co grać nielegalnie?